2018 július 18., szerda
A győri Stine Bredal Oftedal (j) és Andrea Penezic, a macedón csapat játékosa a női kézilabda Bajnokok Ligája döntőjében játszott Győri Audi ETO - Vardar Szkopje mérkőzésen a Papp László Budapest Sportarénában 2018. május 13-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

Megvan a címvédés: ismét BL-győztesek a győri kézis lányok!

Share

Megvédte címét a Győri Audi ETO KC a női kézilabda Bajnokok Ligájában, mivel a budapesti négyes döntő fináléjában – akárcsak egy évvel ezelőtt – hosszabbításban 27-26-ra legyőzte a macedón Vardar Szkopje együttesét.

A szünetben 9-9 volt az állás, és ahogyan a két együttes tavalyi fináléjában, ezúttal is döntetlennel zárult a rendes játékidő (20-20), így hosszabbításra volt szükség.

A mezőny legeredményesebb játékosa a győriek holland irányítója, Cornelia Nycke Groot volt nyolc góllal, a hosszabbítás “hősének” pedig a brazil Eduarda Amorim és Kiss Éva kapus bizonyult.

Ez volt a 16. magyar érdekeltségű finálé a női kézilabda BL, illetve elődje, a Bajnokcsapatok Európa Kupája történetében. A mérleg immár hat győzelem: 1982-ben a Vasas, 1999-ben a Dunaferr SE, 2013-ban, 2014-ben, tavaly és idén pedig a Győr ért fel a csúcsra.